Telefonlarımız
0212 511 4869 / 0542 641 7163

0 ürün: 0,00 TL

Hoşgeldiniz...

» Referanslarımız    » Sık Sorulan Sorular    » Magento Kullanan Siteler    » Banka Hesaplarımız   

Sık Sorulan Sorular

 • Sanal pos "hizmeti" veriyor musunuz ?

  Hayır. Sanal pos hizmeti ülkemizde sadece bankalar ve banka hükmündeki kurumlar tarafından verilebilmektedir.

 • Modül kodu açık mı ?

  Hayır. Modülümüzün kodu kapalıdır ve her domain için özel olarak şifrelenmektedir. Modülün görsel kısımları ve tercüme kısmı ise açıktır. Yani müşterilerimizin ihtiyaç duyacağı değişikliklerin çoğu da zaten bu dosyalarda yapılabilmektedir.

  Ayrıca modül üzerinde müşterilerimizin değiştiremeyeceği kısımlarda gereken değişiklikleri zaten biz yapıyoruz.

 • Modülün kullanım limiti var mı ?

  Domain kısıtı dışında süre veya parasal miktar olarak herhangi bir limit yoktur. Modülümüz lisanslanırken zaman limiti kısmına sembolik olarak 2099 yılı konulmaktadır. Arzu eden müşterilerimiz için tarih limiti olarak 12-12-9999 yılını da verebiliriz ;)

 • Modülü birden fazla domainde kullanabilir miyim ?

  Modülümüzün lisans ücretlendirmesi domain başına yapılmaktadır. Yani lisanslanan domainler dışında kullanılamamaktadır.

  Aynı anda 1 den fazla domain için lisans alan müşterilerimize aldıkları ek her lisans için %5 artan bir indirim sistemimiz mevcuttur. Yani 2. lisansı %5, 3. lisansı %10... gibi.

 • Yıllık ücret var mı ?

  Hayır. Modül için tek ücret alınmaktadır. Lisans ücreti ödendikten sonra ( isteğe bağlı güncellemeler dışında ) herhangi bir ödeme sözkonusu değildir. Müşterilerimiz satınalma tarihinden itibaren 3 ay süreyle tüm güncellemeleri alma hakkına sahiptir. 3 aydan sonra yeni özellik eklenmesini içeren güncellemeleri almak için yıllık 100 USD + KDV güncelleme ücreti ödenmesi gerekmektedir. Müşterimizin işine engel olacak düzeyde ve bizden kaynaklanan sorunlarda güncelleme ücretsiz verilmektedir.
 • Tek banka satıyor musunuz ?

  Malesef Hayır. Modülümüz tüm bankalar bir arada olacak şekilde tasarlanmıştır. Modülümüzün yönetim panelinden zaten istediğiniz bankayı açıp kapatma şansınız bulunmaktadır.
 • Alt domainler için lisans veriyor musunuz ?

  Evet. Ana lisansınızın içine test ve geliştirme için kullandığınız alt domainleri de ( lisans domaini ile aynı olması şartıyla ) 5 adede kadar ücretsiz ekliyoruz. Örnek : test.domaininiz.com, dev.domaininiz.com gibi.
 • PRO versiyon ile Standart arasındaki fark nedir ?

  PRO versiyon Bayi sistemi ile çalışan müşterilerimiz için geliştirilmiştir. Bu tip müşterilerimizin bayileri kendilerine açıktan ödeme yapabilir. Ödeme yapmak için bir sipariş vermesi gerekmez. O an ödeyebileceği miktarı yazar ve öder. Bu tip bir kullanımı olmayan müşterilerimizin PRO versiyon almasına gerek yoktur.
 • Lisansımı başka domaine geçirebilir miyim ?

  Zaman sınırı olmadan aldığınız lisansınız başka domaine geçiremezsiniz. 2. domain için ayrı lisans almanız gerekmektedir. Eğer domaininizin modül aldıktan sonraki 1 ay içinde karar verilme veya değişme ihtimali varsa bunu önceden belirterek mevcut domaininize ( 1 aydan uzun olmamak şartıyla ) zaman limitli lisans alabilirsiniz.
 • Modül site ( veya sunucu ) dışına veri aktarıyor mu ?

  Hayır. Modülümüz sizin izniniz veya bilginiz olmadan banka sistemleri dışında hiç bir yere bağlanmaz, veya herhangi bir kritik veriyi aktarmaz. Modülümüz sizin güvenliğinizi ve kullanım kolaylığınızı artırmak için sadece şu bağlantıları yapar; 1 ) Admin tarafında modül ayarları sayfasında sunucunuzun IP adresi bilgisini size verebilmek için http://www.grinet.com.tr/ip.php adresine bağlanır ve sunucunuzun dışarı bağlandığı ip adresini tespit eder. Bu bilgi size bazı bankalar sizden sunucunuzun IP adresini isteyeceği için gereklidir. 2 ) Müşteri IP adresinden ülke tespiti için yine sitemize bağlanarak müşterinizin IP adresini göndererek ülke kodunu alır. Bu özellikler dışında yakın zamanda eklenecek 2 ek özellik için de sizin seçiminize bağlı olarak modül tarafından sistemimizden bilgi çekilecektir. a ) Kredi kartını veren banka tespiti b ) TCMB döviz kuru sistemi Yukarıdaki 1. madde dışındaki bütün veri alışverişi isteğe bağlıdır. Yani siz bu özellikleri devre dışı bırakınca veri bağlantısı yapılmayacaktır. 1. maddedeki veri bağlantısı da sadece Admin sayfasında Grinet Modül ayarlarına girdiğinizde yapılmaktadır. Bunu teyid etmek isterseniz sunucunuza kurulduktan sonra network trafiğini izleyebilirsiniz.
 • Modül kredi kartı bilgilerini saklıyor mu ?

  Hayır. Modülümüz size alışveriş esnasında oluşan veri iletişimini saklayarak alışverişin tahsilatıyla ilgili bilgi verir. Bu bilgiye her siparişin detayındaki "Kredi Kartı İşlemleri" tabından ulaşabilirsiniz. Burada kredi kartı verisinin sadece yasal olarak sorun olmayacak kısmı saklanmaktadır. Yani 1234567812345678 şeklindeki bir kredi kartı numarası 123456******5678 şeklinde saklanmaktadır. Bu bilgi müşterniz ile aranızda oluşacak bir anlaşmazlıkta banka tarafından size sorulabilecek bir bilgidir. Aynı zamanda kredi kartı sahteciliğini engellemek için müşterinizin daha önce yaptığı işlemler de her siparişin detayında gözükmektedir. Bu sayede çalıntı kartlarla ödeme yapmayı deneyen kötü niyetli kişileri de tespit etmeniz mümkün olacaktır.
 • Ürün Sayfama taksit tablosunu nasıl eklerim ?

  Taksit tablosu turkpay ve payu modüllerimiz için geçerlidir. Ürün detay sayfanızda eğer tab yoksa view.phtml dosyanıza aşağıdaki kodu eklemelisiniz.
  Dosyanın yeri : /app/design/frontend/tema_adi/tema_adi/template/catalog/product/view.phtml

  Eğer temanızda ürün detayının alt kısmında tablar varsa temaya göre değişmekle birlikte /app/design/frontend/tema_adi/tema_adi/template/catalog/product/view/tabs.phtml gibi bir adreste olacaktır. Bu dosyaya yeni bir tab daha ekleyip içine aşağıdaki kodu eklemeniz yeterli olacaktır.

  Turkpay için :
  <?php echo $this->getLayout()->createBlock('core/template')->setTemplate('grinet_turkpay/urun_detay_taksit.phtml')->toHtml(); ?>
  Payu için :
  <?php echo $this->getLayout()->createBlock('core/template')->setTemplate('grinet_payu/urun_detay_taksit.phtml')->toHtml(); ?>